Blog

NIE TAKI TŁUSZCZ STRASZNY JAK MEDIA I DIETETYCY GO LANSUJĄ

Tłuszcz temat kontrowersyjny dlatego postanowiliśmy sięgnąć do niezależnej prasy Australijskiej i przytoczyć, krótki artykuł na ten temat.

BRYTYJSCY LEKARZE PRZYZNAJĄ, ŻE NASYCONE TŁUSZCZE SĄ NIEZBĘDNE DLA DOBREGO ZDROWIA I POMAGAJĄ W NATURALNY SPOSÓB OBNIŻYĆ POZIOM CHOLESTEROLU. 

Idąc za przykładem Szwecji, która niedawno potępiła popularny mit o “zdrowej” diecie z niską zawartością tłuszczu, ale bogatej w węglowodany, liczna grupa wybitnych brytyjskich lekarzy i naukowców wystąpiła z deklaracją głoszącą, że nasycone tłuszcze, które były przez dziesięciolecia demonizowane, są w rzeczywistości zdrowe.

Jak donosi brytyjski Daily Express, brytyjski kardiolog dr Aseem Malhotra twierdzi, że miliony ludzi niepotrzebnie cierpią na choroby układu krążenia i otyłość będące bezpośrednim skutkiem złych rad zalecających im unikanie tłuszczów. Dr Malhotra, specjalista w zakresie kardiologii interwencyjnej i zarazem lekarz w klinice Uniwersytetu Croydon w Londynie, przeprowadził szeroko zakrojone badania na temat spożywania tłuszczu i ustalił, że wszyscy zostaliśmy okłamani.

Według niego często zalecana nisko tłuszczowa dieta jest w rzeczywistości główną przyczyną otyłości i chorób serca. Eliminacja nasyconych i innych zdrowych tłuszczów z diety milionów ludzi na całym Świecie, zwiększyła liczbę zaburzeń sercowo -naczyniowych, co jest sprzeczne z tym, co od dawna twierdzą rządy.

W niedawnym artykule opublikowanym w British Medical Journal, dr Malhotra wyjaśnia różnicę między SZTUCZNYMI TŁUSZCZAMI TRANS, które jak wielokrotnie wykazywano, wywołują procesy zapalne w organizmie prowadzące do chorób serca, i nasyconymi tłuszczami, które występują naturalnie w takich produktach spożywczych jak masło, olej kokosowy i olej palmowy. Bezpodstawne zaniepokojenie rządu niebezpieczeństwem wynikającym z tłuszczów nasyconych nazywa “obsesją”, podkreślając, że prawdziwy problem tkwi w węglowodanach i cukrach, które zostały przedstawione jako wywołujące niewielki wzrost szkodliwych lipoprotein o małej gęstości (LDL), zwanych popularnie złym cholesterolem.

“Ta korelacja nie jest związkiem przyczynowym” – oświadczył dr Malhotra dziennikarzom Daily Expressu, nawiązując do obecnie zdemaskowanych badań, które łączyły tłuszcze nasycone z chorobami serca. – “Mimo to poradzono Nam ograniczenie spożycia tłuszczu do 30 % całkowitej energii, a tłuszczów nasyconych do 10 % .

Całkowicie nieskuteczne w ograniczaniu otyłości i chorób serca diety nisko tłuszczowe nadal są źródłem OGROMNYCH ZYSKÓW PRZEMYSŁU FARMACEUTYCZNEGO, KTÓRY ZARABIA ROCZNIE 26 MILIARDÓW DOLARÓW na sprzedaży OBNIŻAJĄCYCH POZIOM CHOLESTEROLU STATYN.

Dr Malhotra uważa że statyny są nie tylko szkodliwe, ale i nieskuteczne, a dieta bogata w tłuszcze nasycone jest w rzeczywistości TRZY RAZY SKUTECZNIEJSZA od statyn w obniżaniu i wyrównywaniu poziomu cholesterolu.

Poza tym coraz więcej dowodów wskazuje na to, że cholesterol nie jest żadnym problemem, jako że około 80 % cholesterolu w krwiobiegu jest w rzeczywistości wytworem naszego organizmu. Co więcej nasz mózg jest w istocie zbudowany z cholesterolu jak i tłuszczów nasyconych. To oznacza, że sztuczne obniżanie poziomu cholesterolu przy pomocy statyn jest złym pomysłem, nie tylko dlatego, że pozbawia organizm potrzebnego cholesterolu, ale także dlatego, że stanowi główny czynnik ryzyka wywołania zaburzeń seksualnych oraz USZKODZENIA MIĘŚNI, NERWÓW i NARZĄDÓW.

“Koncentrowanie się na podwyższonym stężeniu cholesterolu we krwi jako wyłącznej przyczynie choroby niedokrwiennej serca jest bez wątpienia najgorszym błędem medycznym naszych czasów.” – twierdzi Timothy Noakes, profesor Uniwersytetu w Cape Town w RPA. – Po przeanalizowaniu wszystkich dowodów naukowych wyciągnąłem tylko jeden możliwy wniosek : nigdy nie przepiszę statyn kochanej osobie.”

* źródło : NEXUS, NR 1(93) 01/02/2014

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

kitchen G3 Coaching Slowbrary Sport Dgd Academy DRGRACE All
Portrait of woman suffering from cold having coffee in bed
REGENERACJA PO ŚWIĘTACH – ODZYSKAJ KONDYCJĘ NA SYLWESTRA
DR GRACE DLA WIETRZNEGO RADIO CHICAGO
Bread
CHLEB RYŻOWY – DOMOWA PIEKARNIA
yeast dough, eggs  and flour on wooden background
ZAKWAS RYŻOWY DO CHLEBA
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
Portrait of woman suffering from cold having coffee in bed
REGENERACJA PO ŚWIĘTACH – ODZYSKAJ KONDYCJĘ NA SYLWESTRA
DR GRACE DLA WIETRZNEGO RADIO CHICAGO
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Bowl with Healthy canned Tuna fish salad ingredients : avocado, tomatoes and lime on rustic cutting board and dark background, top view
Dobre tłuszcze – tłuszcz nie tuczy
normy vs prawda
O MIQ Press Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Chicken green salad served on rustic table with pine nuts and oil dressing, top view
Metaboliczne IQ – Personalny metabolizm
Co z tym typem ?
miq
Typy metaboliczne
metabolic-iq-diet
SZKOŁA BARDZO WIECZOROWA
POLSKIE RADIO METABOLICZNE IQ
DIETA SZYTA NA MIARĘ
O GIQ Press Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O SIQ Products Miejsca Showfood.pl SIQ APP FOOD MATTERS All
people, junk food, diet, technology and unhealthy eating concept - close up of hands with smart phone and donuts counting calories and sitting at table at home
NIE LICZ KALORII POLICZ SKŁADNIKI KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ
sale, shopping, consumerism and people concept - happy young woman with smartphone choosing and buying food in market
Food shopper assistant zawód przyszłości
clarity_range_1_retouched
Russell Hobbs Kolekcja Clarity czysty smak i wygląd
Design Photography Slow people Travels Places Art All
artisan-bakery
WIELKA SATYSFAKCJA – TRADYCYJNE PIECZYWO
JAK WYPIEKA SIĘ PRAWDZIWY CHLEB ?
beton-0
Beton architektoniczny/concraft
Ocean beach
EL SUENO – FILM O PRZYJAŹNI I AFIRMACJI ŻYCIA