Blog

ZDROWY STYL ŻYCIA NA WYNOS
ACAI ELIKSIR ŻYCIA vs CZARODZIEJSKI PYŁ

Nie każdy zdaje Sobie sprawę z tego jak skomplikowaną a zarazem fascynująca maszyną jest ludzki organizm. Tak naprawdę od Nas w przeważającej części zależy czy wykorzystujemy jej pełny potencjał, tak jak ze współczesnymi zabawkami hi-tech, czasem wiemy że mają wiele możliwości, czasem nie, jednak w obu przypadkach rzadko zdarza się, że korzystamy z ich pełnego zakresu funkcji. Nie dlatego, że jest to trudne, ale dlatego, że wymaga to czasu, cierpliwości i poświęcenia uwagi, w wielu przypadkach zapoznania się z instrukcją obsługi; podobnie jest z ludzkimi komórkami.

Zacznijmy od tego czym jest zdrowie„optymalne obejmuje wysoki poziom dobrego samopoczucia psychicznego, socjalnego, emocjonalnego, duchowego i i fizycznego w granicach określonych przez dziedziczność i możliwości jednostki.” Tak więc to, że nie leje się nam z nosa, i akurat nie zjadamy kolejnej paczki antybiotyków nie świadczy jeszcze o pełni naszej świetnej kondycji. Często zapychając swój organizm śmieciowym jedzeniem, tłumaczymy się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków i innymi licznymi wymówkami, na które z pomocą przychodzi wellness i żywność funkcjonalna. Pokarm funkcjonalny dzięki wysokiej zawartości NATURALNYCH substancji aktywnych, głównie wyciągów roślinnych, pomaga nam zwalczyć obciążenia z zewnątrz, wydalić toksyny, a następnie uzupełnić niedobory w organizmie, dożywić komórki, dając im możliwie najlepszy budulec do regeneracji i tworzenia nowych cegiełek naszego ciała.

Z powodu skażenia środowiska, smogu elektromagnetycznego, jałowego pokarmu i chemicznych dodatków, nie jesteśmy wstanie funkcjonować na 100 % bez dodatkowych źródeł składników odżywczych; organizm jest zdolny do odnowy, tylko kiedy nie poświęca całej energii na walkę z zagrożeniami z zewnątrz, które powodują namnażanie się cichych zabójców komórek – czyli wolnych rodników.  Dostarczając mu odpowiednie ilości właściwych białek i tłuszczy, przyśpieszamy odbudowę ścian komórkowych, a antyoksydanty, mikro elementy chronią nas przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Działają jak ochrona i alarm w domu, krążą w krwiobiegu wyłapując wolne rodniki, a w sytuacji zagrożenia włączają alarm i sprzątają, wydalając nieproszonych gości z naszego zaawansowanego systemu, pozwalającego nam żyć, o nazwie człowiek.

Najbogatszą w antyoksydanty rośliną, dotąd poznaną jest owoc acai, czczony przez Indian od tysiącleci. Rośnie na palmach w tropikalnych lasach deszczowych Amazonii i z powodu niezwykle wysokiej zawartości całej rodziny Omega, bardzo trudno jest zachować jego wszystkie właściwości, a jeszcze trudniej jest przekształcić je w produkt, ogólnie dostępny na Świecie. Ponadto to nie olbrzymie dawki owocu w produkcie stanowią o jego fenomenalnym działaniu, ale jego synergiczne połączenie z innymi roślinami, które nawzajem współpracując zwiększają swoją wspólną moc i działanie wszystkich składników aktywnych, które zawiera każda z nich po kolei. Potrzebujemy równowagi wielu antyoksydantów z różnych źródeł, i możemy ją osiągnąć przyjmując codziennie małe dawki synergicznie działających elementów.

Dzienne zapotrzebowanie na białko to 1 gram białka wchłoniętego na kg masy ciała, czyli de facto 4 gramy, ponieważ wchłaniamy tylko ¼ spożytego białka. Niedobór tego składnika w diecie prowadzi do wielu zaburzeń funkcjonowania naszej maszyny, jak również przyczynia się do spadków cukru, a tym z kolei zawdzięczamy odkładające się tu i ówdzie zapasy tłuszczu. Tak więc dla optymalnego funkcjonowania i wykorzystania pełnego potencjału naszego organizmu  potrzebujemy 5-6 zbilansowanych posiłków dziennie – czyli zawierających właściwe tłuszcze, węglowodany i białko (w proporcjach zgodnych z naszym typem metabolicznym), dawkę antyoksydantów i mikroelementów, wodę oraz ruch. Cała sztuka nie polega na katowaniu się, krótkotrwałych, nieskutecznych dietach, bazujących często na eliminowaniu poszczególnych grup składników, liczeniu kalorii i podobnych działaniach, ale na prowadzeniu zdrowego stylu życia każdego dnia i dostarczeniu organizmowi właściwego paliwa dla naszych komórek.

 

Autor : Mgr Agnieszka Pająk – autorka planu posiłków dla PROGRAMU RVL

 

Komentarze

Shop

Newsletter zapisz się i wiedz więcej !

kitchen G3 Coaching Slowbrary Sport Dgd Academy DRGRACE All
Portrait of woman suffering from cold having coffee in bed
REGENERACJA PO ŚWIĘTACH – ODZYSKAJ KONDYCJĘ NA SYLWESTRA
DR GRACE DLA WIETRZNEGO RADIO CHICAGO
Bread
CHLEB RYŻOWY – DOMOWA PIEKARNIA
yeast dough, eggs  and flour on wooden background
ZAKWAS RYŻOWY DO CHLEBA
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
Portrait of woman suffering from cold having coffee in bed
REGENERACJA PO ŚWIĘTACH – ODZYSKAJ KONDYCJĘ NA SYLWESTRA
DR GRACE DLA WIETRZNEGO RADIO CHICAGO
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Bowl with Healthy canned Tuna fish salad ingredients : avocado, tomatoes and lime on rustic cutting board and dark background, top view
Dobre tłuszcze – tłuszcz nie tuczy
normy vs prawda
O MIQ Press Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Chicken green salad served on rustic table with pine nuts and oil dressing, top view
Metaboliczne IQ – Personalny metabolizm
Co z tym typem ?
miq
Typy metaboliczne
metabolic-iq-diet
SZKOŁA BARDZO WIECZOROWA
POLSKIE RADIO METABOLICZNE IQ
DIETA SZYTA NA MIARĘ
O GIQ Press Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O SIQ Products Miejsca Showfood.pl SIQ APP FOOD MATTERS All
people, junk food, diet, technology and unhealthy eating concept - close up of hands with smart phone and donuts counting calories and sitting at table at home
NIE LICZ KALORII POLICZ SKŁADNIKI KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ
sale, shopping, consumerism and people concept - happy young woman with smartphone choosing and buying food in market
Food shopper assistant zawód przyszłości
clarity_range_1_retouched
Russell Hobbs Kolekcja Clarity czysty smak i wygląd
Design Photography Slow people Travels Places Art All
artisan-bakery
WIELKA SATYSFAKCJA – TRADYCYJNE PIECZYWO
JAK WYPIEKA SIĘ PRAWDZIWY CHLEB ?
beton-0
Beton architektoniczny/concraft
Ocean beach
EL SUENO – FILM O PRZYJAŹNI I AFIRMACJI ŻYCIA