DrGrace

Urodziłam się w Krakowie i jako mieszczuch spędziłam w nim 25  lat. Od dziecka marzyłam o medycynie w stylu Doktora Judyma. Wszechświat miał dla mnie jednak zupełnie inny scenariusz.

Od piątego roku życia miałam problemy z astmą. Po maturze, gdy okazało się , że środki dezynfekcyjne w szpitalu również mi przeszkadzają w dobrym zdrowiu  z rozpaczy, złości i przekory rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Rolniczym wybierając Wydział Ogólnorolny. Wbrew pozorom były to długie i ciężkie studia, wprowadzające mnie dogłębnie w świat natury. Skończyłam je po pięciu latach ze specjalizacją mikrobiologa.  Los był  dla mnie łaskawy, mimo  wielu ofert na rynku nikt nie przyjął mnie do PGR – u.

Po półrocznych poszukiwaniach swojego miejsca  wygrałam konkurs na stanowisko asystenta w ZBW PAN. Zdecydowałam się na wyjazd  z rodziną  z ukochanego Krakowa i rozpoczęłam prace naukową  w Oddziale ZBW nad Zbiornikiem Goczałkowickim. Dość szybko okazało się, że jestem prawdziwym pracoholikiem-pasjonatą..

Mieszkając w terenie poznawałam naturę, obserwowałam i weryfikowałam ją na bieżąco z dostępnymi  badaniami naukowymi. Wprawdzie zajmowałam się badaniami wody w zbiornikach, ale jednocześnie  dostrzegałam coraz szerszy jej wpływ na środowisko, tak wkraczałam niepostrzeżenie w świat ekologii.

W wieku trzydziestu dwóch lat astma zaczęła rządzić moim życiem, groził mi namiot tlenowy i renta inwalidzka – klinika pulmonologiczna była bezsilna. Wówczas, po 27 latach choroby, czując się spisana na straty nareszcie zaczęłam walczyć, jako biolog postanowiłam doprowadzić organizm do stanu homeostazy (równowagi). Jakież było moje zdziwienie gdy po dwóch tygodniach ciężkiej wojny z organizmem zaczęłam normalnie oddychać. Stosując naturalne terapie czułam się coraz lepiej, po dwóch miesiącach intensywnej pracy wyeliminowałam astmę. Nie mogłam uwierzyć, przez rok na wszelki wypadek nosiłam leki w torebce…Wiele lat minęło do dziś choroba nie wróciła.

Duch naukowca nie dawał jednak za wygraną, sporo już wiedziałam, ale zaczęłam sobie stawiać kolejne wyzwania. Coraz więcej pytań na które poszukiwałam odpowiedzi .pozwalały mi poznawać prawa wszechświata. Po ponad trzydziestu latach nauki biologii, składając zdobytą wiedzę w całość  jestem przekonana, ze nie musimy chorować, a  zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych.

W latach 90-tych rozstałam się z państwową posadą. nową drogę rozpoczęłam od amerykańsko – rosyjskiej szkoły naturalnych terapii, którą  ukończyłam międzynarodowym certyfikatem w stopniu hilera. Głodna wiedzy interesowałam się wszystkim co miało wpływ na organizm człowieka. Tym sposobem kończyłam kursy zielarstwa, psychoterapii, anatomii, fizjologii, medycyny chińskiej, radiestezji, bioenergoterapii, terapii polami magnetycznymi, biologii Totalnej i wiele innych.

W 1992 r, założyłam Centrum Promocji Zdrowia ” HERBACELL “. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęłam rozwijać i propagować terapię i regenerację organizmu za pomocą odżywiania na poziomie komórki. Prowadząc gabinet, pod koniec lat 90-tych stworzyłam odpowiedni program detoksykacji i odżywiania, który poprawia i wzmacnia czynności obronne organizmu. – tzw. „Dietę odkwaszającą” W swojej praktyce zaczęłam stosować  różne naturalne metody regeneracji , które pozwalają  odzyskać harmonię,  witalność i dobre samopoczucie.

W XXI wiek wkroczyłam z dyplomem doktora nauk  biologicznych w zakresie biologii, podyplomowymi studiami z zakresu dietetyki, państwowym egzaminem z naturalnych terapii  i mistrzem bioenergoterapii. Zaczęłam dużo pisać, brać udział w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych. prowadzić regularne wykłady, kursy w zakresie odżywiania, promocji zdrowia i naturoterapii.

Kocham ludzi, jestem zwolenniczką ścisłej współpracy różnych środowisk naukowych i terapeutycznych dla dobra człowieka.. Od ponad dwudziestu lat współpracuje z lekarzami, diagnozując dobieram właściwą naturalną terapię i odpowiedni sposób odżywiania – pomagając każdemu wrócić do zdrowia.

Od dawna zajmuje się nie tylko zdrowiem, ale również badaniami struktury wody, jej ożywianiem i wpływem na środowisko. W 2003 roku założyłam firmę „AQUAcell”.Obecnie jako konsultant naukowy firmy  propaguje rzetelną wiedzę opartą o badania naukowe, o zagrożeniach środowiska. Wytrwale pomagam wprowadzać namiastkę natury w cywilizowany świat.

Do chwili obecnej poprowadziłam 93  autorskie warsztaty oczyszczająco – odchudzające połączone  z kursem promocji zdrowia, właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia (Korbelów, Wisła, Szczyrk, Przyłęków, Kocierz, Rabka Zdrój ).

Od lat współpracuję z czasopismami „Les Nouvelles Esthetiques & spa”, „Solarium & Fitness”, miesięcznikiem ‘Nieznany Świat” , „Moda na zdrowie” i „Dziennikiem Zachodnim”, „Zwierciadło” . Wielokrotnie biorę udział w programach radiowych i telewizyjnych  związanych z tematami zdrowia i żywienia (Polskie Radio Trójka – „Dobronocka” Instrukcja obsługi człowieka,  „Wietrzne Radio” – Chicago, Polskie Radio Katowice Każdemu damy radę, Szkoła bardzo wieczorowa, TVP1, Sekrety Zdrowia,TVP2 – Pytanie na śniadanie, TVP  Katowice, „Eko-Agent, TTV –  „Bez recepty” , TVP INFO „Tu Kobiety” TVN – DDTVN)

Od 2008 pracuję na stanowisku adiunkta w Bielskiej Wyższej Szkole im Józefa Tyszkiewicza, prowadząc zajęcia z tematów: endoekologii człowieka, promocji zdrowia, zasad  właściwego żywienia.

Od prawie dziesięciu lat z wielką przyjemnością i satysfakcją współpracuję i współtworzę imperium zdrowia wraz z Angie (prywatnie moją córką Agnieszką Pająk – publicystką i propagatorką zdrowego stylu życia). Wspólnie prowadzimy wiele projektów w kraju i za granicą. M.in. promujemy akcję 3G – GO GLUTEN FREE, GO SUGAR FREE, GO TRANS FAT FREE, zbudowałyśmy takie testy jak MIQ i GIQ oraz stworzyłyśmy program i markę DGD (DrGrace Diet). Przed Nami jeszcze wiele ciekawych i nowatorskich projektów, które wkrótce zostaną zrealizowane. Naszym wspólnym marzeniem jest stworzenie resortu zdrowia i sportu, gdzie każdy mógłby zregenerować ciało, umysł i ducha, odkrywając swój potencjał na nowo.

 Jesteś zainteresowany ? Napisz drgrace@slowfoodlife.com lub help@idrgrace.com

 

 

 

 

 

 

 

kitchen G3 Coaching Slowbrary Sport Dgd Academy DRGRACE All
Portrait of woman suffering from cold having coffee in bed
REGENERACJA PO ŚWIĘTACH – ODZYSKAJ KONDYCJĘ NA SYLWESTRA
DR GRACE DLA WIETRZNEGO RADIO CHICAGO
Bread
CHLEB RYŻOWY – DOMOWA PIEKARNIA
yeast dough, eggs  and flour on wooden background
ZAKWAS RYŻOWY DO CHLEBA
TV Radio Video Press News COSMOAngie All
Portrait of woman suffering from cold having coffee in bed
REGENERACJA PO ŚWIĘTACH – ODZYSKAJ KONDYCJĘ NA SYLWESTRA
DR GRACE DLA WIETRZNEGO RADIO CHICAGO
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Bowl with Healthy canned Tuna fish salad ingredients : avocado, tomatoes and lime on rustic cutting board and dark background, top view
Dobre tłuszcze – tłuszcz nie tuczy
normy vs prawda
O MIQ Press Radio Test MIQ MIQ APP MIQ BOX All
Chicken green salad served on rustic table with pine nuts and oil dressing, top view
Metaboliczne IQ – Personalny metabolizm
Co z tym typem ?
miq
Typy metaboliczne
metabolic-iq-diet
SZKOŁA BARDZO WIECZOROWA
POLSKIE RADIO METABOLICZNE IQ
DIETA SZYTA NA MIARĘ
O GIQ Press Radio Test GIQ GIQ APP GIQ BOX All
Young businessman is feeling unwell after doing cocaine
Dieta bezglutenowa. Czy pszenica może uzależniać ?
Wywiad dla ekologia.pl
Gingerbread cookies on a table and Christmas lights on background
EKOAGENT – ŚWIĘTA BEZ GLUTENU
wheat
ZABÓJCZE ZIARNA – POLSKIE RADIO
O SIQ Products Miejsca Showfood.pl SIQ APP FOOD MATTERS All
people, junk food, diet, technology and unhealthy eating concept - close up of hands with smart phone and donuts counting calories and sitting at table at home
NIE LICZ KALORII POLICZ SKŁADNIKI KTÓRE CI NIE SŁUŻĄ
sale, shopping, consumerism and people concept - happy young woman with smartphone choosing and buying food in market
Food shopper assistant zawód przyszłości
clarity_range_1_retouched
Russell Hobbs Kolekcja Clarity czysty smak i wygląd
Design Photography Slow people Travels Places Art All
artisan-bakery
WIELKA SATYSFAKCJA – TRADYCYJNE PIECZYWO
JAK WYPIEKA SIĘ PRAWDZIWY CHLEB ?
beton-0
Beton architektoniczny/concraft
Ocean beach
EL SUENO – FILM O PRZYJAŹNI I AFIRMACJI ŻYCIA